Základy Slobody v práci ako filozofie a metodiky organizácie firiem a tímov

Termín: 26. septembra 2013 od 17.30 do 20.00 h Miesto: Bratislava, Dom kultúry Ružinov

Prednášateľ: Tomáš Hajzler, Peoplecomm Praha

Miesto: Dom kultúry Ružinov - CULTUS, Ružinovská 28, Bratislava
Prednášková sála č. 271 - blok D, 1. poschodie
Vstupné: 12 €, ak sa prihlásite do 19. septembra, 15 €, ak sa prihlásite do 24. 9. 2013, 20 € pri platbe na mieste.

Bližšie informácie: Alena Paľová, Tel.: 0905 562 910

palova@antre.sk

Tomáš Hajzler v časopise Týden

Tomáš Hajzler v časopise Zisk

 

O slobode v práci v televízii TA3

 

Tomáš hajzler

Tomáš sa už roky venuje skúmaniu pracovného sveta s dôrazom na hľadanie prirodzenejších ciest k tomu ako pracovať. O tejto téme píše, prednáša, vydává knihy a organizuje odborné stretnutia. Je zakladateľom firmy Peoplecomm Praha, vzdelávacej spoločnosti, ktorá šíri princípy Slobody v práci - vytvára kurzy pre jednotlivcov i tímy s cieľom ukázať podstatu pracovnej slobody a pomoc ako ju zaviesť do života. Viac o ňom a jeho záslužnej práci sa dozviete tu https://www.tomashajzler.com/

POVEDALI O TOMÁŠOVI HAJZLEROVI

Je to skvelý tréner. Zažila som jeho tréning na dvojdňovom kurze "Sloboda v práci" a už počas kurzu som mala niekoľko "aha" efektov, napriek tomu, že všetky knihy na danú tému som mala vopred prečítané, všetky videá okukané. Ale až na tréningu, pod vedením Tomáša som niektoré veci vnútorne pochopila. A nielen tam, ešte aj dnes po 11 mesiacoch mi niektoré veci spätne dochádzajú, začínam ich chápať "tak toto nám chcel povedať, o tom vtedy hovoril" a to je to, čím sa odlišuje skvelý tréner od dobrého. Nedáva vám rady, umožňuje vám, aby ste sami prišli na to, čo je pre vás správne.

Tomáš pôsobi na prvý pohľad nenápadne, uvoľnene, niekedy príliš ohľaduplne až placho, ale práve preto sa na jeho kurzoch a prednáškach človek cíti bezpečne, uvoľnene a otvorí sa novým pohľadom, inšpiráciám, nápadom. Je vidno, že Tomáš má veľa vecí preštudovaných, tým o čom hovorí aj žije v praxi, a navyše dokáže zložité zjednodušiť, kvalitne a zrozumiteľne vysvetliť a ponúknuť prežitie zážitku. Lebo len cez zážitky sa v nás môže niečo zmeniť k lepšiemu. Vrele vám odporúčam zažiť Tomáša naživo. Je to neopakovateľné stretnutie a zážitok, ktorý vás posunie o míľu vo vašom poznaní dopredu, ak zdieľate podobné hodnoty a hľadáte návod ako vytvoriť slobodnú firmu, ako nastaviť systém vo firme tak, aby sa ľudia cítili slobodne, angažovane, zmysluplne. :-) Pozývam Vás na veľmi inšpiratívnu a užitočnú prednášku. Verím, že niektorých z vás to prebudí tak silne, že už nebudete môcť zaspať a vrátiť sa späť do starého spôsobu života. Tomáš je proste silná káva :-) Príďte ochutnať...

Alena Paľová, organizátorka podujatia

 

Tomáš je vynikajúci tým, čím všetkým sa prehrýzol a ako pozbieral všemožné informácie k tomu, aby človek mohol dosiahnuť slobodu v práci a späť získal stratené detské nadšenie. V jeho knihe "Peníze, nebo život", ktorú som ešte ani spolovice neprečítal je toho plno a som mu veľmi vďačný, že to dal všetko dokopy. Niektoré jeho postrehy či informácie sú pre mňa nie len tvrdeniami, ale aj dôkazmi a to je v dnešnej dobe neprávd, poloprávd a tendenčných informácii veľmi cenné.
Podľa mňa Tomáš urobil svoju knihu dobre, dobre a názorne robí aj svoje prednášky. Je to evanjelista slobody, radosti a nadšenia v práci, v živote celkovo. Niektorí na ňom postrehli, že nie je príliš vodca, aj ja, ale mi to veľmi nevadí. Videl som že to je dôsledok Tomášovej prajnosti aby mal každý slobodu, nielen on. Na prednáške som to prežil a pre život musí byť vodcom sebe každý sám. Nejak mi nejde dokopy, že by ma niekto mal viesť k tomu aby som bol slobodný. 

Peter z prednášky Peniaze alebo život v Bratislave 22.5.2013

 

Som rada, ze som mohla byť zučastnená prednášky tak úžasného, ľudského, milého a múdreho p. Hajzlera. Jeho myšlienky sa mi páčia a snáď, keď budem mať tú energiu sa zaoberať iba vecami, čo nám robia radosť a budú prospešné pre ľudstvo (nie sebecky, že len pre mňa), tak sa pustím do už jeho spomínaných múdrych postupov. Prednáška bola zorganizovaná na vysokej úrovni. Nie som z tých najmladších a všimla som si na prednáške, že nebola som sama, zopár starších tam tiež bolo, čiže aj my starší si môžeme zobrať do ostávajúceho života ten smer, aby sme neupadli do hlbokej stagnácie a čakania na "koniec" Moja pracovná, nazvem to "púť" bola hlavne po revolúcii všehodruhu (učiteľka MŠ, produkčná, anketárka, fitnes maserka, poisť.agent, upratovačka,VŠ zdravotná, VŠ sociálna práca, personalistka, archivárka, úradníčka, ...za strarej éry by som bola fluktuant), a musím skonštatovať, že VŽDY som niečo v tých pozíciách našla, čo ma bavilo, tešilo, no brzdili ma hlavne hlavne - ľudské vzťahy (mobing, závisť, prospechárstvo, nezdravá súťaživosť,), ktoré vždy prebiehajú skryte a prinášajú istý druh neslobody, obmedzovania, tzv. ľudský faktor. Neviem, či to len ja som to tak vnímala.... Po prednáške p. Hajzlera pozerám na tieto veci ináč a snáď tieto "zrnká múdrosti sa zasejú a vzídu" u všetkých, kto túto prednášku absolvuje - doporučujem pre všetky vekové kategórie.

Milka z prednášky Peniaze alebo život v Bratislave 22.5.2013 

 

Ďakujem za možnosť byť na tejto prednáške. Potvrdila mi mnoho vecí, ktoré intuitívne robím a dala mi silu kráčať ďalej. Tomáš, ale aj reakcie ľudí mi ukázali tiež na dôležitosť otvárania tvorivosti a objavovania seba = svojho "dulku". Páčilo sa mi, že Tomáš veľa vecí ukazoval aj cez svoju nedokonalosť a neistoty. Klobúk dole. Myslím, že som takého rečníka ešte nezažila. Páčila sa mi tiež organizácia seminára a ľudský prístup.

Eva Stanová z prednášky Peniaze alebo život v Bratislave 22.5.2013

Názory ďalších účastníkov prednášky Peniaze alebo život nájdete na stránke https://www.peniaze-alebo-zivot.sk/referencie/